Eesti English
 

Tellimisinfo

1) Valige sobiva suurusega tooted.

2) Lisage need ostukorvi.
 
3) Kui tooted on ostukorvis, siis kinnitage tellimus (esmakordsel tellimisel pole tarvis sisse logida).
 
4) Arve tuleb automaatselt e-mailile. 
 
5) Peale arve tasumist paneme kauba teele. :)
 
6) Kõik küsimused on oodatud. Võimalik tellida erinevaid suurusi.

Tellimisinfo

1) Valige sobiva suurusega tooted.

2) Lisage need ostukorvi.
 
3) Kui tooted on ostukorvis, siis kinnitage tellimus (esmakordsel tellimisel pole tarvis sisse logida).
 
4) Arve tuleb automaatselt e-mailile. 
 
5) Peale arve tasumist paneme kauba teele. :)
 
6) Kõik küsimused on oodatud. Võimalik tellida erinevaid suurusi.

1.Kauba ostmine ja tellimine
Valige välja endale sobiv(ad) toode/tooted ja lisage ostukorvi. Kui kõik soovitud tooted on lisatud ostukorvi, täitke tellimiseks vajalikud andmed,kontrollige ostukorvi sisu ja andmeid, ning vajutage nupule saada tellimus. Tellimuse ja makse kättesaamise kohta saadab müüja Tarbijale e-kirjaga kinnituse ja arve.
Pakk postitakse peale tellimuse arve tasumist!
 
Ettetellitud kauba eest tuleb tasuda ettemaks 50% koostatud arvest. Viimane osa tasutakse kauba saabumisel või hiljemalt arvel märgitud makse tähtpäevaks. Arve saadame e-mailiga kliendile tellimise vormistamise hetkest. Kui arvel näidatud maksetähtajaks ei ole arve tasutud,tühistatakse esitatud tellimus.
 
Juhul, kui tooted on laos lõppenud ning neid pole võimalik juurde saada, pakume kliendile alternatiivseid lahendusi või kanname toote tellimisel makstud kogu summa tagasi.
 
 
2.Maksevõimalused
Meie e-poes on Teil võimalus tasuda kauba eest järgnevatel viisidel:
 
SEB pangalingiga
Valides makseviisiks SEB,suunatakse Teid edasi otse panka osu eest tasuma.
 
Pangaülekandega läbi mõne muu panga
Pangaülekandega tasumisel teosta pangaülekanne Spariks OÜ pangakontole ja lisage arve number pangaülekande selgitusse.
 
Spariks OÜ
SEB: EE871010220094840017
 
 
3.Postitamine ja tarneaeg
Kaup pannakse posti 2-4 tööpäeva E-R jooksul, peale raha laekumist esitatud arve eest meie arvelduskontole. Laos lõppenud kauba tellime juurde ja postitame mitte hiljem kui 20 tööpäeva jooksul. Üldjuhul võtab peale postitamist Eesti piires toodete teieni jõudmine aega 1-4 tööpäeva. Tarneaeg kliendini sõltub kliendi poolt valitud postitamisviisist. Et kaup jõuaks tõrgeteta Teieni, kontrollige palun aadressi õigsust. Smart Post lubab tooted tarnida 1 päeva jooksul,kuid kõik oleneb teeoludest ning neil võib esineda ka muid viivitusi,seega palume sellega arvestada! Kõik saadetised on jälgitavad  reaalajas.
Trasnporti tegeva firma viivituste eest OÜ Spariks vastutust ei võta.
 
NB! Saadetise info esmakordne liikumine jälgimiskeskkonnas peale paki postitamist võib mõningatel juhtudel viibida kuni 24 h.
SmartPost saadetise jälgimine
Omniva saadetise jälgimine
Lisainfot transpordi ja hindade kohta saab SmartPosti ja Omniva kodulehelt.
Pärnus on võimalik ka ise kaubale järgi tulla eelnevalt kokkuleppides emaili teel.
 
 
4.Müügitingimused
Üldine
Müügitingimused kehtivad Spariks.com veebipoest ostja (edaspidi Tarbija) ja ettevõtja Spariks OÜ (reg.nr 11579368) vahel kaupade ostmisel.
Tarbijal on võimalik enne ostu sooritamist tingimused salvestada, printida ja vajaduse korral taasesitada ning Tarbija nõustub e-poest ostu sooritamisel tingimustes sätestatuga. Kauba kättesaamisel kohustub Tarbija avama tootepakendi ettevaatlikult, pakendit ja tooteid kahjustamata. Juhul kui Tarbija on rikkunud pakendi hooletuse tõttu ehk tootepakendit oli võimalik avada seda kahjustamata, on Spariks Oü-l õigus kaupade tagastamisel nõuda tekitatud kahju hüvitamist.
Spariks Oü ei vastuta tellitud kauba mittesihipärasest kasutamisest tekkinud kahjude eest.
Spariks OÜ jätab endale õiguse teha müügitingimustes muudatusi.
 
Hinnainfo
Kõik veebipoes toodud hinnad sisaldavad käibemaksu 20%.
Hinnad kehtivad tellimuse vormistamisest kuni vormistatud tellimuse maksetähtaja aegumiseni (1 päev pärast tellimuse vormistamist).
 
Müügilepingu jõustumine
Kauba müügilepinguga kohustub Spariks OÜ andma Tarbijale üle olemasoleva või Spariks OÜ poolt tulevikus omandatava kauba ning tegema võimalikuks omandi ülemineku Tarbijale, Tarbija aga kohustub Spariks.com veebipoele tasuma kauba eest esitatud tellimusel näidatud summa ja võtma kauba vastu.
Tellimused, mille eest ei ole tasutud arvel märgitud tähtajaks annulleeritakse 1 tööpäeva möödudes alates tellimuse vormistamisest.
Müügileping jõustub pärast Tarbija tehtud makse laekumist Spariks OÜ pangakontole.
 
Ettetellitavad tooted
Ettetellimisega toodete tarneaeg sõltub konkreetsest tootest ja see võib kesta kuni 30 kalendripäeva.
Toodet ei tellita enne, kui Tarbija tehtud makse on laekunud Spariks OÜ pangakontole.
Juhul, kui Spariks OÜ-l ei ole võimalik toodet tarnida (näiteks on tootjal toode saanud otsa) siis tagastatakse ostusumma täies ulatuses kohe,kuid mitte hljem kui 14 päeva jooksul, või pakume alternatiivseid lahendusi.
 
Kohaletoimetus
Pärast müügilepingu jõustumist ja raha laekumist arveldusarvele komplekteerib Spariks OÜ tellimuse ning annab selle kohaletoimetamiseks üle ettevõtte logistikapartneritele.
Spariks OÜ veebilehel näidatud kohaletoimetamise tähtajad kehtivad tellimuse summa laekumise hetkest Spariks Oü pangakontole. Viivitusteta kohaletoimetamiseks tuleb olla hoolas ning tellimuse vormistamisel esitada kohaletoimetamise andmete sisestamisel tõele vastavad ning kehtivad andmed.
 
Vääramatu jõud
Spariks OÜ ei vastuta Tarbijale tekitatud kahjude või kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või kauba kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida Spariks OÜ ei saanud mõjutada või ette näha.
 
Isikuandmed
Tarbija annab Spariks.com veebipoes andmeid sisestades ning vastava kinnitusega õiguse koguda ja töödelda Tarbija isikuandmeid (nimi, kontakttelefon, paki kättetoimetamise ja/või kodune aadress, e-postiaadress) ning edastada logistikapartnerile isikuandmeid kauba kohaletoimetamiseks.
Spariks OÜ-l on õigus kasutada Tarbija elu- või asukoha aadressi reklaami ja muu informatsiooni edastamiseks Tarbijale.
Tarbijal on igal ajal õigus keelata oma isikuandmete kogumine ning kasutamine, välja arvatud juhul, kui see on vajalik lepingust tuleneva nõude sissenõudmiseks või kauba kohaletoimetamiseks.
Elektrooniliste isikuandmete kasutamine otsepostituseks toimub ainult siis, kui Tarbija on selle jaoks andnud eraldi nõusoleku Spariks.com veebilehel.
Krüpteeritud andmeside pankadega ostude eest tasumisel tagab Tarbija personaalsete pangatunnuste turvalisuse ja neile puudub Spariks.com veebipoel ligipääs.
 
Tarbija õigus müügitehingust loobuda
Peale tellimuse teostamist ja kauba kättesaamist on Tarbijal 14 päeva jooksul õigus toode/tooted tagastada ilma selgitusi andmata ja saada tellimisel tasutud raha tagasi (v.a. tagastamisega seotud kulud). Kauba tagastamiseks tuleb täita Taganemisavaldus. Taganemisavaldus tuleb saata emailile aadressil info@spariks.com või lisada see täidetuna tagastava pakendiga. Tarbija peab kauba tagastama viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul tagastusavalduse tegemisest. Tagastatud kauba eest tagastab Spariks Oü Tarbijale kogu ostusumma viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul. Tagasimakse tehakse samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti. Tagastatav kaup peab olema kasutamata ja rikkumata (Tarbijal on õigus kaubaga tutvuda viisil, nagu see on lubatud tavapäraselt poes ning Tarbija vastutab kaubaga tutvumisel kauba väärtuse vähenemise eest, kui ta on kaupa kasutanud eeltoodust muul viisil). Kaupadele, mida oma olemuse tõttu ei saa tagastada (nt aluspesu, ujumis- ja päevitusriided, tekid ja padjad) 14-päevane taganemisõigus ei kehti. Eelnimetatud toodetele kehtib 14-päevane tagastusõigus vaid juhul, kui pakk on suletud ning Tarbija seda avanud ei ole.
 
 
5. Toote ümbervahetamine ja tagastus
Pärast tellimuse kättesaamist on Tarbijal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Tagastatav kaup peab olema kasutamata ja rikkumata (Tarbijal on õigus kaubaga tutvuda viisil, nagu see on lubatud tavapäraselt poes ning Tarbija vastutab kaubaga tutvumisel kauba väärtuse vähenemise eest, kui ta on kaupa kasutanud eeltoodust muul viisil). Kaupadele, mida oma olemuse tõttu ei saa tagastada (nt aluspesu, ujumis- ja päevitusriided, tekid ja padjad) 14-päevane taganemisõigus ei kehti. Eelnimetatud toodetele kehtib 14-päevane tagastusõigus vaid juhul, kui pakk on suletud ning Tarbija seda avanud ei ole. 
 
Ümbervahetamine
Kui Tarbija soovib vahetada toodet, siis palume meid teavitada info@spariks.com 14 päeva jooksul. Juhul kui meil on laos soovitud toode vajalikus suuruses, siis palume täita Tagastusleht ning saata meile koos originaalpakendis oleva tootega millel on (soovitavalt) lipikud küljes.  Tagastuslehele palume kirjutada millise toote soovite tagastada ning millise asemele (toote nimi, suurus, värv).  Juhul kui kliendi poolt soovitud eset (või suurust) ei ole enam laos, siis pakume kas alternatiivseid tooteid meie e-poest. Juhul kui meie poolt pakutava alternatiivse toote hind on kõrgem kui tagastatava toote hind, siis hinnavahe peab olema enne Tarbija poolt tasutud ning toode tagastatud enne kui Tarbija saab kätte uue soovitud toote. Toote tagastamise või vahetamisega seonduv postikulu tuleb Tarbijal endal tasuda.
 
Tagastamine
E-poest ostetud kaubad saab soovi korral tagastada. Tagastamise õigus kehtib 14 kalendripäeva jooksul alates kauba kättesaamisest (pakiautomaati tellitud toodetele alates pakiautomaati saabumise teate kättesaamisest) ning seda ka juhul, kui tegemist ei ole puudusega kaubaga.
Enne Tarbijale toote saatmist me vaatame selle hoolikalt üle, et kõik oleks korrektne. Juhul kui tellitud toode ei vasta kirjeldusele, siis palume meid sellest teavitada nii ruttu kui võimalik, kuid mitte hiljemalt kui 2 kuu jooksul pärast puuduse ilmnemisest. Me palume antud info saata e-mailiga info@spariks.com märkides Tarbija nimi ja kontaktandmed, arve numbri ja kuupäeva ning probleemikirjelduse. Tarbija peab täitma Tagastusavalduse ning saatma selle koos tagastatavate esemetega mis vastavad ülalpool esitatud kirjeldusele. Kui oleme toote(d) kätte saanud ning üle vaadanud, tagastame koheselt kliendile toote/ toodete eest tasutud summa ning postikulu mis tekkis toodete tellimisel.
Tagastatud kauba eest tagastab Spariks Oü Tarbijale kogu ostusumma viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul. Tagasimakse tehakse samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.
Toodete tagastamisel tuleb toodete tagastamise postikulu Tarbijal endal tasuda. Juhul kui Tarbija soovib tagastada kahest tellitud tootest ühe, siis tagastame ka esialgse postikulu proportsionaalselt*
 
 *Kui Tarbija tellis 2 eset ning postikulu oli 2.50 €, siis tagastades meile 1 eseme, saab postikulu tagastatud summas 1,25€.
 
Raha tagastamine
Nõuetele vastavalt tagastatud toote/toodete eest ja esmase saatmise postikulu raha tagastame koheselt kui oleme taganemisavalduse kätte saanud, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul. Spariks Oü-l on õigus maksega viivitada kuni Tarbija on talle tagastanud lepingu esemeks olnud asja või esitanud tõendi, et ta on selle asja tagasi saatnud. Raha tagastame samale arvelduskontole, millelt meile makse laekus.
 
Kauba tagastamiseks või ümbervahetamiseks tuleb esitada kauba ostust taganemisavaldus mille leiab siit.
Tarbija peab kauba tagastama 14 päeva jooksul peale kauba kättesaamist või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud logistikafirmale.
Toote tagastamise- ja ümbervahetamise kulud katab Tarbija.
Tingimuste täitmisel tagastatakse toote maksmisel tekkinud kogusumma hiljemalt 14 päeva jooksul.
Tagasisaatmisega või ümbervahetamisega tekkinud postikulu ei kuulu tagastamisele.
 
 
Tagastamine on tasuta ja selleks on 3 võimalust:
 
1.Tagastamine pakiautomaadi kaudu
Lisage pakki täidetud tagastusleht ja pakkige tagastatav pakk nii, et seda ei saaks ilma pakendit rikkumata avada. Eemaldage vana aadresskaart. Paki saatmiseks sisestage pakiautomaati Teile saadetud tagastuskood (leiate selle paki saabumise teatest). Pakiautomaat annab Teile vajaliku aadresskaardi ja avab ukse. Tagastus jõuab e-poodi 5 tööpäeva jooksul.
 
2.Tagastamine postkontori kaudu
Lisage pakki täidetud tagastusleht ja pakkige tagastatav pakk nii, et seda ei saaks ilma pakendit rikkumata avada.  Teavitage postkontori töötajat, et soovite tagastada Spariks OÜ e-poe  tellimust kullersaadetisena ja saate paki tasuta tagastada.  Tagastus jõuab e-poodi 5 tööpäeva jooksul.
 
3.Tagastamine mõne meie kaupluse kaudu
Lisage pakki täidetud tagastusleht. Poodide klienditeenindajad saadavad tagastuse edasi e-poodi, kus viiakse läbi ümbervahetamis- või tagastusprotsess. Tagastus jõuab e-poodi 5 tööpäeva jooksul.
 
NB! Tavakaupluses raha ei tagastata.
Kauba ümbervahetamis- või tagastusprotsess viiakse läbi ainult Spariksi e-poes.
Tavapoodidest endale asendustoodet kahjuks valida ei saa. Ümbervahetamise korral saadame Teile uue toote vahetult pärast ümbervahetatava kauba kätte saamist.
Rahatagastuse korral tehakse tagastus samale arvelduskontole, millelt tellimuse eest tasuti ja see toimub mitte hiljem kui 14 päeva jooksul.
Palume avada tootepakend alati ettevaatlikult seda kahjustamata.
 
 
6.Lisainfo
Käesoleva tingimuste täitmisega seotud vaidlusi püütakse lahendada poolte läbirääkimiste korras. Läbirääkimistel kokkuleppele mittejõudmisel on Tarbijal õigus pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni (Rahukohtu 2 Tallinn 10130, www.komisjon.ee ). Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja müüja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.
Lisaks on klientidele avatud e-kauplejatega tekkinud kaebuste lahendamiseks Euroopa Liidu elektrooniline keskkond ODR-platvorm (Online Dispute Resolution ehk veebipõhine vaidluste lahendamine) aadressil http://ec.europa.eu/odr.